mała kancelaria adwokacka

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy dobrego prawnika

dobry adwokat w Poznaniu

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który w wielu przypadkach stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity mogą być ponad prawem jedynie skutkiem tego, że są w stanie opłacić w największym stopniu doświadczonych oraz uzdolnionych radców prawnych. Bez wątpliwości, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik naprawdę ma tak ogromną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością widoczny.

W jaki sposób wybrać słusznego adwokata?
O efektywności danego adwokata najpoprawniej poświadcza jego historia. Jest to niezwykle konkretna forma portfolio, jaka przedstawia to, jak dobrze dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się bardzo dobrych wyników w czasie faktycznej rozprawy, warto poświęcić chwilę na dokładniejsze zapoznanie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego specjalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Dobrym źródłem wiadomości jest również wykształcenie oraz opinie klientów.

W jaki sposób działa odpowiedni prawnik?
Nastawienie utalentowanego prawnika najlepiej obrazuje profesjonalizm – musi być to postać bardzo dobrze orientująca się w prawnych detalach, a równolegle na tyle elastyczna, by poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów lub ewentualnie kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika wysokiej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.